Aplikacja zmierzy zawartość cukru w pożywieniu

 

 

data: 2016-04-07

Nowa aplikacja pozwala Brytyjczykom badać zawartość cukru w jedzeniu i napojach.

Stworzony przez rządowych ekspertów program ma służyć przede wszystkim dzieciom. Wystarczy przyłożyć telefon do kodu paskowego na puszce czy pakowaniu i zeskanować go. Na ekranie ukaże się zawartość cukru w gramach, a dla lepszego zobrazowania – także w kostkach. W bazie danych jest ponad 75 tysięcy produktów spożywczych. Statystyki wskazują, że brytyjskie dziecko rocznie zjada 22 kilogramy zbędnego cukru – mniej więcej tyle, ile waży pięciolatek. Eksperci liczą na to, że sama tego typu świadomość pomoże w walce z otyłością, próchnicą zębów i cukrzycą. Lekarze dodają też, że otyłe dzieci wyrastają na otyłych dorosłych znacznie częściej, niż ich szczupli rówieśnicy.

(za Polskie Radio Program I)

Biuletyn
informacyjny

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

Wiesz że ...

Korzystanie ze strony internetowej www.ppbc.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się