Uwaga na fruktozę z syropu kukurydzianego!

 

 

data: 2013-08-21

Cukier jest nie tylko pierwszym źródłem nadmiaru kalorii w Stanach Zjednoczonych. Najnowsze badania pokazują bowiem, że komórki raka posilają się fruktozą z syropu kukurydzianego. Jeszcze jeden dobry powód, aby go unikać.

Potwierdza to wyniki prac przeprowadzonych kilka lat temu przez naukowców z University of California, Los Angeles, którzy odkryli, że komórki raka trzustki posługują się fruktozą, aby się dzielić i reprodukować. Co więcej, komórki nowotworowe, które były „karmione” glukozą i fruktozą, posługiwały się tymi cukrami w zupełnie inny sposób. Badania zostały opublikowane w Cancer Research. Dr Anthony Heaney z Jonsson Cancer Center wyjaśnia: „Odkrycia te pokazują, że komórki nowotworowe bardzo wyraźnie metabolizują fruktozę, aby zwiększyć proliferację. Komórki raka bardzo lubią również glukozę, ale proliferują jedynie z fruktozą.”

Ma to wielkie znaczenie dla pacjentów, biorąc pod uwagę szeroką obecność fruktozy w diecie obywateli państw uprzemysłowionych. Amerykanie pochłaniają niewiarygodne ilości tego cukru, przede wszystkim w syropie kukurydzianym, który jest miksem fruktozy i glukozy, powszechnie używanym w napojach gazowanych, chlebie i przetworzonej żywności. Dodajmy jeszcze, że American Heart Association stwierdza, że zbyt wielkie ilości cukru, niezależnie od jego rodzaju, nie tylko zwiększają obwód talii, ale także podnoszą ryzyko zawału serca oraz udaru mózgu.

(Pierwszy Portal Rolny)

Biuletyn
informacyjny

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

Wiesz że ...

Korzystanie ze strony internetowej www.ppbc.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się